Ndërlidhjet

SHBA: Katër të vrarë në një qendër tregtare


Ilustrim

Katër femra janë vrarë dhe një person tjetër është plagosur rëndë në një qendër tregtare në Burlington të shtetit të Washingtonit.

Policia ka publikuar fotografinë e personit të dyshuar që ka ikur nga vendi i ngjarjes i armatosur me pushkë, ka njoftuar BBC.

Qendra tregtare dhe dyqanet përreth u evakuuan dhe policia ka kërkuar nga qytetarët të mos afrohen. Motivet e sulmit nuk janë të qarta.

I dyshuari , që përshkruhet si “një mashkull hispanik i veshur në të hirtë” u pa tek ikte drejt autostradës.

Zëdhënësi i Policisë në Shtetin e Washingtonit, Mark Francis, tha se të shtënat ndodhën brenda qendrës tregtare Macy’s, bën të ditur AP.

Dëshmitarët përshkruajnë skena kaotike dhe konfuzion kur filluan të shtënat.

XS
SM
MD
LG