Ndërlidhjet

Gjermani: Të paktën një i vdekur nga shpërthimi në një fabrikë


Autoritetet gjermane kanë konfirmuar se të paktën një person ka vdekur nga një shpërthim i madh në fabrikën më të madhe kimike e bimëve në botë BASF, në perëndim të Gjermanisë.

Raportet thonë se një kamion-cisterën i cili ishte duke u ankoruar në objektin e BASF shpërtheu, në qytetin Lugwigshafen, që gjendet pranë afër qytetit Manheim.

Të paktëne dhe gjastë persona të tjerë janë plagosur.

Kompania ka thënë se është duke kryer hetime për të përcaktuar sakt shkakun e shpërthimit.

XS
SM
MD
LG