Ndërlidhjet

Banorët e Alepos e shndërrojnë plastikën në benzinë


Pjesa lindore e Alepos në Siri, e kontrolluar nga rebelët, po bombardohet në baza të rregullta. Banorët e këtij qyteti sirian po mbështeten në zgjuarsinë e tyre për të mbijetuar. Ata kanë mungesë të theksuar të benzinës dhe lëndëve djegëse, por disa shpikës kanë ndërtuar një pajisje për të prodhuar benzinë nga plastika e vjetër. (Radio Farda e Radios Evropa e Lirë)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG