Ndërlidhjet

Tërmete të fuqishme godasin Italinë


Ilustrim

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur pjesën qendrore të Italisë, duke shkatërruar ndërtesa dhe duke shkaktuar panik te banorët.

Tërmeti i parë, me fuqi rej 5.5 shkallësh të Richterit, ka goditur pranë qytetit Visso në provincën Macerata.

Ai është pasuar nga një tjetër tërmet, me magnitudë 6.1, në të njëjtën zonë.

Disa njerëz janë plagosur, por nuk ka raporte për të vdekur.

Dy muaj më parë, një tërmet i fuqishëm ka goditur në jug të Italisë, duke vrarë 298 njerëz.

XS
SM
MD
LG