Ndërlidhjet

Ecja simbolike kundër kancerit të gjirit

Të shtunën në Prishtinë u mbajt marshimi tradicional “Ecja simbolike kundër kancerit të gjirit", në kuadër të muajit të luftimit të kancerit në gji, siç edhe njihet muaji tetor. Ky aktivitet u organizua nga OJQ "Jeta-Vita", dhe u mbështetur edhe nga Komuna e Prishtinës dhe organizata tjera. Në këtë organizim, mori pjesë kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ish-presidentja Atifete Jahjaga, depuetete të Kuvendit të Kosovës, përfaqësues nga jeta politike, shoqërore dhe qytetarë.

XS
SM
MD
LG