Ndërlidhjet

Kaliforni: Një person është vrarë afër një vendvotimi


Pamje e vendvotimit në Azusa të Kalifornisë i cili ishte mbyllur pas të shtënave në një lokalitet të afërt

Një person është vrarë dhe së paku 3 të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë afër vendvotimit në qytetin Azusa në Kaliforni, duke i nxitur autoritetet që ta mbyllin vendvotimin, ka njoftuar policia.

Konsiderohet se i dyshuari për këto të shtëna ishte fshehur në afërsi.

Nuk ka pasur indikacione të menjëhershme se incidenti ishte i ndërlidhur me Ditën e Zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara ose për vendovimin, tha zëvendës sherifi i Los Anxhelosit, Vincent Plair.

Por, zyra e regjistrimit në Los Anxhelos, në rrjetin Twitter, i kishte këshilluar dje zgjedhësit që votën e tyre ta hedhin në ndonjë vendvotim tjetër.

Oficerët e agjencive të zbatimit të ligjit ishin sulmuar me të shtëna derisa kishin arritur në vendin e ngjarjes.

XS
SM
MD
LG