Ndërlidhjet

Zllatan Ibrahimoviqit i ngritet statuja në Suedi


Futbollisti Zllatan Ibrahimoviq

Futbollistit të Manchester United, Zllatan Ibrahimoviq, do t’i ngritet një statujë në nderim të tij, pasi është shpallur lojtari më i mirë në Suedi, në vitin e dhjetë me radhë.

Ibrahimoviq, 36 vjeçar ka marrë çmimin Topi i Artë (Guldbollen), në një ceremoni në Stockholm.

Statuja do të ngritet jashtë Friends arena në Stockholm, stadiumit ku Ibrahimoviq shënoi katër gola kundër Anglisë më 2012.

Ibrahimoviq tha se” është e jashtëzakonshme për të”. “Shumicës së njerëzve nuk iu ngritet statuja deri pas vdekjes”. |

Suedezi ka marrë çmimin që prej vitit 2007 – dhe gjithashtu ishte futbollisti më I mirë edhe më 2005, ndërkohë që në 2006 Toppin e artë ia rrëmbeu mesfushori Freddie Ljungberg.

XS
SM
MD
LG