Ndërlidhjet

Ushtria turke tha se tre ushtarë të saj në Siri janë vrarë dhe dhjetë të tjerë janë plagosur.

Ushtria tha se sulmi mendohet se është kryer nga forcat e Qeverisë siriane.

Sulmi ajror ka ndodhur përpara agimit të sotëm në veri të Sirisë, thuhet në deklaratën e forcave të armatosura turke.

Më herët, mediat turke kanë raportuar se sulmi në rajonin Al Bab është kryer nga militantët e grupit Shteti Islamik.

Deklarata e ushtrisë thotë se trupat e plagosur janë evakuar nga zona.

Incidenti pritet të përshkallëzojë tutje tensionet midis Ankarasë dhe Damaskut.

XS
SM
MD
LG