Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Shtatë të plagosur nga të shtënat në Universitetin e Ohajos


Ilustrim

Shtatë persona të plagosur janë dërguar në spital pas të shtënave të raportuara në Universtetin e Ohajos.

Departamenti i Zjarrfikësve tha se dy nga të plagosurit janë në gjendje të qëndrueshme, por nuk dha informacione për të tjerët.

Sipas njoftimeve, i dyshuari ka vdekur.

Universiteti ka mbyllur kampusin dhe ka dërguar mesazh te studentët me përmbajtjen: “Vraponi, fshihuni, luftoni”.

Më shumë informacione nuk janë ende në dispozicion.

Universiteti ka 60,000 studentë.

XS
SM
MD
LG