Ndërlidhjet

9 të vdekur dhe 13 të zhdukur nga zjarri në Kaliforni


Ilustrim

Së paku nëntë persona kanë vdekur dhe 13 të tjerë janë të zhdukur pasi ka nisur një zjarr në një ndejë në Oakland të shtetit amerikan të Kalifornisë.

Lajmi është bërë i ditur nga Reuters i mbështetur në të dhënat e mediave lokale duke cituar zyrtarë të zjarrfikësve.

Ndërtesa e përfshirë nga zjarret në qarkun Fruitvale përmbante apartamente ku njerëzit kanë jetuar dhe punuar dhe se aty nuk ka pasur pajisje me ujë kundër zjarrit.

XS
SM
MD
LG