Ndërlidhjet

KSHZ: VMRO 51 deputetë, LSDM 49 deputetë


Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoni

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka publikuar rezulatet e para të zgjedhjeve të së dielës, në të cilat VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë apo dy më shumë se LSDM-ja opozitare me 49 mandate.

Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar 10 mandate, Lëvizja BESA 5, Aleanca për Shqiptarët 3 dhe PDSH-ja 2 deputetë.

XS
SM
MD
LG