Ndërlidhjet

Biden, Plenkoviq: Bisedë për rëndësinë e integrimit të Ballkanit në BE


Joe Biden

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka biseduar sot me telefon me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë.

Të dy zyrtarët e lartë diskutuan për rëndësinë e integrimit evroatlantik të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Joe Biden dhe Andrej Plenkoviq janë pajtuar që progresi kah këto qëllime do të kontribuonte për paqe, stabilitet dhe prosperitet në gjithë rajonin.

XS
SM
MD
LG