Ndërlidhjet

Fotogaleri

Fotografitë e javës

Radio Evropa e Lirë sjell fotogalerinë e javës me fotografitë më të veçanta nga ngjarjet që shënuan javën që po lëmë pas.
Trego më shumë

Pjesëmarrësit të veshur me veshje tradicionale ruse, gjatë një festivali në qytetin e Podolsk, në jug të Moskës.
5

Pjesëmarrësit të veshur me veshje tradicionale ruse, gjatë një festivali në qytetin e Podolsk, në jug të Moskës.

Burrat duke vallëzuar në ujërat e ngrira të lumit Tundzha në qytetin bullgar Kalofer, si pjesë e festimeve të Ditës së Epifanisë. Si traditë, një prift ortodoks hedh një kryq në lumë. Besohet se ai që gjen atë - si dhe të gjithë ata që vallëzojnë në ujërat e akullta - do të jetë të shëndetshme gjatë gjithë vitit. 
6

Burrat duke vallëzuar në ujërat e ngrira të lumit Tundzha në qytetin bullgar Kalofer, si pjesë e festimeve të Ditës së Epifanisë. Si traditë, një prift ortodoks hedh një kryq në lumë. Besohet se ai që gjen atë - si dhe të gjithë ata që vallëzojnë në ujërat e akullta - do të jetë të shëndetshme gjatë gjithë vitit. 

Maska mbrojtëse u janë vënë skulpturave në një park gjatë një dite me mjegull në Puyang, Provinca Henan, Kinë.
7

Maska mbrojtëse u janë vënë skulpturave në një park gjatë një dite me mjegull në Puyang, Provinca Henan, Kinë.

Një anëtar i njësiteve  të shpejta Irakut mban një lule të gjatë betejës me militantët e Shtetit Islamik në rrethin Mithaq të Mosulit lindor, Irak, 4 janar. 
8

Një anëtar i njësiteve  të shpejta Irakut mban një lule të gjatë betejës me militantët e Shtetit Islamik në rrethin Mithaq të Mosulit lindor, Irak, 4 janar. 

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG