Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SHBA: Nuk kemi ftesë për bisedimet për paqe në Siri 


Mark Toner, zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit

Shtetet e Bashkuara nuk kanë marrë ftesë formale për bisedimet për paqe në Siri që po organizohen nga Rusia dhe Turqia e raporton Retuers njoftimin e Departamentit amerikan të Shtetit.

Këto bisedime planifikohet të mbahen në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana më 23 janar.

“Sa kam njohuri, ne nuk kemi marrë…një ftesë formale për bisedimet”, ka thënë shkurtimisht zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Mark Toner gjatë një konference të mbajtur sot.

XS
SM
MD
LG