Ndërlidhjet

Ish presidenti Bush në kujdes intensiv, hospitalizohet edhe bashkëshortja Barbara


Ish presidenti amerikan, George H.W. Bush

Ish presidenti amerikan, George Bush është vendosur në kujdesin intensiv për shkak të pneumonisë ndonëse raportohet se gjendja e tij është “stabile”.

Ai është dërguar në spital para katër ditësh në Houston të Teksasit, pasi ka pasur probleme me frymëmarrje.

Zëdhënësi i familjes Bush, Jim McGrath, ka thënë se edhe bashkëshortja e ish presidentit, Barbara Bush është hospitalizuar për shkak të lodhjes dhe kollitjes.

McGrath ka thënë se më 18 janar Bushit të vjetër i janë dhënë qetësues me qëllim të pastrimit të kanaleve të frymëmarrjes, ndërsa në kujdes intensiv po mbahet nën mbikqyrje.

Zoti Bush është ish-presidenti më i moshuar i gjallë i Shteteve të Bashkuara, dhe babai i presidentit tjetër amerikan, George Bush i Riu.

XS
SM
MD
LG