Ndërlidhjet

Stoltenberg në Prishtinë


Stoltenberg në Prishtinë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, po qëndron në vizitë një ditëshe në Prishtinë. Me të arritur ka vizituar komandën e trupave paqeruajtëse të KFOR-it ndërkohë që ka zhvilluar edhe një bisedë kokë më kokë me presidentin Hashim Thaçi. Stoltenberg gjatë ditës takon edhe kryeministrin Isa Mustafa. Vizita e tij në Kosovë, e planifikuar më herët, zhvillohet në periudhën e rritjes së tensioneve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG