Ndërlidhjet

Mediat: Vritet në Siri lideri i dyshuar i luftëtarëve shqiptarë të ISIS-it


Pjesëtarë të grupit militant IS

Një ish imam nga Gjilani, Ridvan Haqifi, i dyshuar si lider i luftëtarëve shqiptarë në grupin militant ISIS, njoftohet të jetë vrarë në Siri.

Vendi dhe koha e vrasjes së tij si dhe rrethanat e tjera nuk janë bërë të njohura.

Lajmin për vrasjen e konfirmuan për mediat lokale në Kosovë anëtarët e familjes së tij, por autoritetet e Kosovës nuk kanë dhënë asnjë hollësi.

Ridvan Haqifi u bë i njohur në vitin 2015 kur u paraqit në një video propagandistike të ISIS-it përmes së cilës u zotua të “dënonte të gjithë të pafetë” në Ballkan.

XS
SM
MD
LG