Ndërlidhjet

Sessions konfirmohet në postin e prokurorit të përgjithshëm të SHBA-së


Jeff Sessions

Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar të zgjedhurin e presidentit Donald Trump për prokuror të përgjithshëm.

Jeff Sessions është konfirmuar me 52 vota për dhe 47 kundër.

Sessions ka qëndrim të rreptë ndaj migracionit dhe ka bashkëpunuar me Trumpin në formulimin e politikave të administratës për migrimin.

Ai tani do të udhëheqë Departamentin e Drejtësisë.

Demokratët në Senat kanë akuzuar zotin Sessions për komente raciste.

XS
SM
MD
LG