Ndërlidhjet

Adele dhe Bowie fitojnë nga pesë çmime Grammy


Llos Angjelles, 12 shkurt 2017.

Këngëtarja britanike, Adele, fitoi pesë çmime Grammy, që i ndan industria muzikore e Shteteve të Bashkuara.

Adele, mes tjerash, fitoi çmimin e vitit për këngën Hello dhe çmim për albumin e titulluar “25”.

Ceremonia e 59-të e çmimeve Grammy është mbajtur të dielën mbërëma në Llos Angjelles.

Këngëtari i ndjerë i rock-ut, David Bowie, po ashtu fitoi pesë çmime. Kënga e tij Blackstar mori çmimin e rocku-t më të mirë.

Bowie ka vdekur nga kanceri në janar të vitit 2016.

XS
SM
MD
LG