Ndërlidhjet

Vriten 11 anëtarë të një familjeje afgane


Afganistan

Zyrtarë në lindje të Afganistanit thanë se 11 anëtarë të një familjeje afgane janë vrarë nga një sulm me granatë mbi shtëpinë e tyre.

Autoritetet thanë se të vrarët janë të gjithë civilë dhe se ata përfshijnë gra dhe fëmijë.

Sarhadi Zwak, zëdhënës i guvernatorit të provincës Laghman, i tha Radios Evropa e Lirë se persona të armatosur, të dielën vonë, kanë hedhur dy granata dore në shtëpinë e familjes në qarkun Bad Pak.

Sipas tij, dhjetë anëtarë të familjes kanë vdekur brenda shtëpisë, ndërsa i 11-ti rrugës për në spital.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.

XS
SM
MD
LG