Ndërlidhjet

Policia shoqëron deputeten Donika Kadaj Bujupi


Policia e Kosovës ka shoqëruar deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj Bujupi, në kufirin me Maqedoninë. Lajmin e ka konfirmuar Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Shoqërimin e deputetes Kadaj Bujupi nga Policia e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje e ka cilësuar si “skandal të papranueshëm” i cili është bërë “për vepra të mëhershme”.

Lajmi gjithashtu është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, e cila përmes një komunikate për medie ka njoftuar se “bazuar në mandatin ligjor që ka është e obliguar në zbatimin e urdhërarresteve të ligjshme të lëshuara nga organet e drejtësisë dhe bazuar në këtë, sot me 03.03.2017 gjatë ditës ka realizuar zbatimin e një urdhërarresti në PKK-Hani i Elezit”.

Njësitet relevante policore kufitare bazuar në urdhëresë, “kanë ndaluar deputeten e RKS-së znj. D. (K.) B., të cilën e kanë njoftuar mbi arsyen e ndalimit dhe bazuar në urdhëresë e njëjta do të shoqërohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë”.

Policia e Kosovës ka njoftuar se deputetja Kadaj Bujupi “do të shoqërohet në gjykatë, ashtu siç parashihet me urdhëresë”.

XS
SM
MD
LG