Ndërlidhjet

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë


Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar.

Këto komente të bëra nga përfaqësuesi republikan, Devin Nunes, në një intervistë televizive, vijnë vetëm një ditë përpara se drejtori i FBI-së, James Comey të dëshmojë përpara Komitetit të Inteligjencës, që udhëhiqet nga Nunes.

Comney dhe drejtori i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë, Mike Rogers, do të përgjigjen në pyetje me lidhjet e mundshme në mes të Rusisë dhe fushatës së Trumpit si dhe për pretendimet e presidentit për përgjimet nga paraardhësi i tij, Barack Obama.

Nunes i ka thënë Fox News se bazuar në “gjithçka që kam parë deri më sot”, ai nuk ka parë “asnjë provë” për lidhjet e mundshme mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë.

President Donald Trump ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet për kontakte të papërshtatshme të fushatës së tij me zyrtarë rusë.

XS
SM
MD
LG