Ndërlidhjet

Natasha Jeremiq: Nuk e pranoj kërkimfaljen e Vuçiqit


Pamje e një pjese të Beogradit

Natasha Jeremiq, bashkëshortja e kandidatit presidencial në Serbi, Vuk Jeremiq, tha sot se nuk e pranon kërkimfaljen e kryeministrit dhe kandidatit presidencial, Aleksandar Vuçiq, pasi një bashkëpunëtor i tij i afërt e ka akuzuar zonjën Jeremiq se “e udhëheq tregun e gjithmbarshëm të narkotikëve në Serbi”.

Gjatë konferencës së sotme për shtyp në Beograd, ajo ishte dukshëm e shqetësuar dhe pothuajse gjithë kohën ajo ka folur duke qajtur, raporton agjencia Beta.

Zonja Jeremiq tha se në deklaratën e nënshkruar nga funksionari i Partisë Progresive Serbe, Milenko Jovanov, ka dorë Aleksandar Vuçiq.

Ajo theksoi se ende nuk është konsultuar me avokatët e saj, por nëse vendos për ndonjë padi, atëherë ajo do të bëhet kundër kryeministrit Vuçiq.

Natasha Jeremiq tha se kurrë në jetë nuk ka pasur kurrfarë lidhjeje me narkotikë.

XS
SM
MD
LG