Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 20 persona në një faltore


Ilustrim

Zyrtarët policorë në Pakistan thonë se 20 persona janë torturuar dhe vrarë nga një roje në një faltore afër qytetit Sargodha, në provincën Punjab, ndërkaq katër persona janë arrestuar pasi kishin vrarë besimtarët, duke i goditur me shkopinj dhe thika, gjatë 1 prillit.

Sulmuesit raportohet se kanë qenë të dehur.

Edhe 4 persona, përfshirë 3 gra, vazhdojnë të jenë në gjendje kritike.

Një zyrtar i kësaj zone ka thënë se roja, Abdul Waheed dhe katër bashkëpunëtorët e tij janë arrestuar.

Roja thuhet se vuan nga “çrregullime të rënda mendore”. Ai raportohet se ka pranuar vrasjet.

XS
SM
MD
LG