Ndërlidhjet

FMN ka miratuar këstin e ndihmës prej 1 miliard dollarësh për Ukrainën


FMN

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), sot ka miratuar ndihmën e re prej 1 miliard dollarësh për Ukrainën, ka thënë presindeti ukrianas Petro Poroshenko.

FMN-ja është duke mbështetur Ukrainën, përmes një programi të ndihmës prej 17.5 miliardë dollarësh.

Kievi është duke pritur që në total katër këste të ndihmës gjatë këtij viti. Në këmbim të ndihmës financiare, qeveria ukrainase duhet të zbatojë reformat dhe të luftojë korrupsionin.

XS
SM
MD
LG