Ndërlidhjet

Protesta në Beograd kundër fitores së Vuçiq


Disa mijëra vetë, kryesisht të rinj, janë mbledhur të hënën dhe të martën në mbrëmje në një shëtitje protestuese në qendrën e Beogradit, në shenjë pakënaqësie me rezultatet e zgjedhjeve. Një ditë pas zgjedhjeve, protesta u organizuan edhe në Novi Sad dhe në Nish. Qytetarët u mblodhën përmes rrjeteve sociale, ku u dërgua porosia për tubim nën thirrjen “Protestë kundër diktaturës”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG