Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në Beograd kundër Vuçiqit


Mijëra njerëz u mblodhën më 8 prill në Beograd, për të protestuar ndaj zgjedhjes së kryeministrit Aleksandar Vuçiq si presidenti i ri i vendit. Protesta ishte e gjashta me radhë kundër fitores së Vuçiqit në zgjedhjet e 2 prillit, në të cilat opozita thotë se pati parregullsi të mëdha, duke përfshirë pengimin e medieve, frikësimin e votuesve dhe ryshfetin. (Shërbimi për Ballkanin i RFE / RL-së)

XS
SM
MD
LG