Ndërlidhjet

Tre astronautë kthehen sot në Tokë pas 173 ditësh


Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë, foto nga arkivi

Një astronaut amerikan dhe dy kosmonautë rusë, pritet që sot të kthehen në Tokë, pas 173 ditësh të kaluara në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.

Komandanti i SHBA-së, Shane Kimbrough, rusët Andrei Borisenko dhe Sergei Ryzhikov, janë duke u përgatitur të ulen sot në Kazakistan.

Astronautja Peggy Whitson sot ka marrë komandën nga Kimbrough të Stacionit Ndërkombëtar të Gjithësisë.

XS
SM
MD
LG