Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Pence i bën thirrje aleatëve ta “izolojnë” Korenë e Veriut


Pence i bën thirrje aleatëve ta “izolojnë” Korenë e Veriut
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence ka bërë thirrje për presion të koordinuar diplomatik dhe ekonomik ndaj Koresë së Veriut. Këto komente ai i bëri në Japoni, vetëm dy ditë pasi Veriu dështoi në lansimin e një rakete. Pas takimit me kryeministrin japonez, Shinzo Abe, Pence tha se ai e ka siguruar Japoninë për përkushtimin e SHBA-së për të denuklearizuar Gadishullin Korean. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG