Ndërlidhjet

Trump dhe Abbas do të takohen më 3 maj


Presidenti i SHBA-së, Donald Trump

Shtëpia e Bardhë thotë se presidenti Donald Trump, do të takojë liderin palestinez Mahmud Abbas, më 3 maj në Shtëpin5 e Bardhë.

Trump dhe Abbas do të flasin për ripërtritjen e procesit të paqes në Lindjen e Mesme.

Sekretari për media, Sean Spicer tha sot se dy liderët do ta përdorin këtë vizitë “për riafirmimin e angazhimit të SHBA-së dhe udhëheqësisë palestineze, në përpjekjet për të gjetur zgjidhje për konfliktin ndërmjet palestinezëve dhe izraelitëve”.

XS
SM
MD
LG