Ndërlidhjet

Ylli i tenisit Serena Williams pret fëmijën e parë


Serena Williams

Ylli i tenisit, Serena Williams, është shtatzënë me fëmijën e parë dhe pret të lindë këtë vjeshtë, tha një zëdhënës i saj.

Tenistja amerikane, 35 vjeçe, ka fituar në janar grand-slamin e 23-të, në një turne në Australi.

Në muajin dhjetor, ajo ka bërë të ditur se është e fejuar me sipërmarrësin dhe investitorin amerikan, Alexis Ohanian.

Williams, e cila aktualisht është tenistja numër 2 në botë, është në javën e 20-të të shtatzënisë dhe do të humbasë pjesën e mbetur të sezonit të këtij viti që përfshin: French Open, Wimbledon dhe U.S. Open.

XS
SM
MD
LG