Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Macron dhe Le Pen festojnë pas fitores në zgjedhje


Macron dhe Le Pen festojnë pas fitores në zgjedhje
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Kandidatët për president të Francës, Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen, kanë festuar së bashku me mbështetësit e tyre, pasi të dy kanë kaluar në raundin e balotazhit. Në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, që u mbajt të dielën, Macron ka fituar 23.75 përqind të votave, ndërsa Le Pen 21.53 përqind. Raundi i balotazhit do të mbahet më 7 maj. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG