Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Maqedonasit protestuan para zyrës së BE-së


Maqedonasit protestuan para zyrës së BE-së
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Rreth 2 mijë protestues u mblodhën më 28 prill në Shkup, për të kërkuar zgjedhje të reja, një ditë pasi protestuesit hynë në Parlamentit e Maqedonisë dhe ushtruan dhunë ndaj deputetëve që kanë formuar shumicën e re parlamentare. Protestat e reja, që ishin paqësore, u zhvilluan para zyrës së misionit të Bashkimit Evropian, i cili mbështeti zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG