Ndërlidhjet

Maqedonasit protestuan para zyrës së BE-së


Rreth 2 mijë protestues u mblodhën më 28 prill në Shkup, për të kërkuar zgjedhje të reja, një ditë pasi protestuesit hynë në Parlamentit e Maqedonisë dhe ushtruan dhunë ndaj deputetëve që kanë formuar shumicën e re parlamentare. Protestat e reja, që ishin paqësore, u zhvilluan para zyrës së misionit të Bashkimit Evropian, i cili mbështeti zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG