Ndërlidhjet

Raportohen të shtëna me armë zjarri në Filipine


Ilustrim

Të shtëna me armë zjarri dhe shpërthime, janë raportuar në një kompleks turistik në kryeqytetin e Filipineve, në Manila.

“Resorti Manila është mbyllur pas raportimeve për të shtëna me armë zjarri nga një person i paidentifikuar”, kanë njoftuar nga komplesi në Twitter.

Mediat lokale kanë thënë se disa persona janë plagosur.

Grupi ekstremist Shteti Islamik e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Pjestarë të stafit i kanë thënë CNN se një person i maskuar ka shtënë drejt mysafirëve.

Resorts World Manila përfshinë hotele, kazino, qendër tregtare dhe kine

XS
SM
MD
LG