Ndërlidhjet

Pamje nga tërmeti në Greqi dhe Turqi


Pamje nga tërmeti në Greqi dhe Turqi
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Një tërmet i fuqishëm goditi ishujt grekë dhe bregdetin turk në Egje, duke vrarë së paku dy njerëz në ishullin Kos të Greqisë, plagosur mbi 100 dhe duke dëmtuar ndërtesa. Kryetari i qytetit Kos, Giorgos Kyritsis, dha bilancin e viktimave. Sipas Institutit Gjeologjik të SHBA-së, tërmeti me fuqi prej 6.7 shkallësh të Richterit e ka pasur epiqendrën dhjetë kilometra në jug të qytetit Bodrum të Turqisë. Disa persona në Bodrum po ashtu janë plagosur. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG