Ndërlidhjet

Talibanët marrin përgjegjësinë për sulmin në Kabul


Talibanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin me makinë-bombë në Kabul të Afganistanit. Zyrtarët qeveritarë thonë se nga ky sulm janë vrarë dhjetëra persona dhe janë plagosur mbi 40 të tjerë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG