Ndërlidhjet

Vriten tre izraelitë nga një sulm me armë zjarri


Foto nga arkivi

Një palestinez ka hapur zjarr në drejtim të paramilitarëve izraelitë, duke vrarë tre persona dhe plagosur një tjetër, ka thënë policia.

Zëdhënësja e policisë, Luba Samri, ka thënë se sulmuesi ishte paleztinez 37 vjeçar që kishte sulmar në hyrje të derës së pasme të West Bankës, duke u fshehur në mesin e punëtorëve palenstinez.

Kur ai ishte urdhëruar të ndalonte, personi ka nxjerrur armën dhe ka hapur zjarr, ka thënë Samri.

Sulmuesi, i cili mbante leje punë në Izrael, ishte vrarë nga forcat policore.

Shërbimi spitalor, ka thënë se edhe dihmë mjeksore ka marrë edhe një person i cili është në gjendje kritike.

Incidenti ka ndodhur në veriperëndim të Jerusalemit, zonë ku ka shërthyer dhuna në muajt e fundit.

XS
SM
MD
LG