Ndërlidhjet

Qeveria Kosovës ndanë 100 mijë dollarë për koalicionin anti-IS


Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës

Qeveria e Kosovës ka ndarë një fond prej 100 mijë dollarëve amerikan për koalicionin anti-IS (anti grupit Militant - Shteti Islamik).

“Qeveria e Republikës së Kosovës është e gatshme të përkrahë iniciativën për kthimin e banorëve të dëbuar nga shtëpitë e tyre në Irak dhe Siri, duke ofruar asistencë në deminimin e zonave si dhe ndihmë humanitare në projektet që kanë të bëjnë me strehim, ushqim, shëndetësi, energji dhe nevojave tjera”, thuhet në komunikatën e lëshuar për media.

Institucionet e Kosovës janë rreshtuar në vazhdimësi në koalicionin e shteteve që e luftojnë të ashtuquajturin Shteti Islamik.

Kosova ndanë 100 mijë dollarë amerikanë për luftimin e IS-it
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

XS
SM
MD
LG