Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Munih: Nga sulmi me thikë janë lënduar pesë vetë


Ilustrim

Qyteti jugor gjerman, Munih, ishte sot në gjendje alarmi pasi një sulmues me thikë i ka lënduar pesë vetë në pesë pjesë të këtij qyteti.

Nga ky sulm janë lënduar lehtë pesë vetë, tha policia.

Sulmuesi ende është në ikje dhe alarmet dëgjohen nëpër qytet, derisa policia po e kërkon sulmuesin.

Policia lokale tha se i dyshuari është një person afro 40 vjeçar, i cili qartaz ka vepruar i vetëm.

Sipas policisë, motivet e sulmit nuk janë të qarta.

XS
SM
MD
LG