Ndërlidhjet

Bosi mafioz sicilian Riina ka vdekur në burg


Mediat italiane raportojnë se Salvatore “Toto” Riina, bosi më i fuqishëm dhe i rrezikshëm mafioz i shekullit 20-të, ka vdekur në burg.

Raportohet se Riina vdiq sot herët në mëngjes në sektorin për të burgosur, në një spital në qytetin Parma, në pjesën veriore të Italisë, ku ai ishte në vuajtje të dënimit për dhjetëra vrasje të kryera në periudhën 1969 – 1992.

Salavtore Riina, që dje i mbushi 87 vjet, i ka kaluar afro 25 vjet në burg.

XS
SM
MD
LG