Ndërlidhjet

Televizionet ruse nuk do të transmetojnë Olimpiadën pa atletët e tyre


Zëvendëskryeministri rus, Bitaly Mutko.

Zyrtarët rusë të zemëruar po diskutojnë mundësinë e ndalimit të atletëve rus në lojërat olimpike dimërore, për shka të dopingut.

Mediat shetetërore ruse, kanë kërcënuar se ato nuk do të transmetojnë lojërat nëse një gjë e tillë do të ndodhë.

“Përse t’i shfaqim ne lojërat, nëse atletët tanë nuk janë aty?”, tha zëvendëskryeministri, Bitaly Mutko, ka raportuar agjencia e lajmeve ruse, RIA Novosti.

Komiteti Ndërkomëtar i lojërave Olimpike, do të vendosë më 5-7 dhjetor nëse Rusia dhe atletët e saj do të parrin pjesë në Pyeongchang, Kore të Jugut.

XS
SM
MD
LG