Ndërlidhjet

Kush nga Kosova ka pasaportë shqiptare?


Kush ka pasaportë të Shqipërisë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij, Anita.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj.

Llideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri.

Zyrtarë të tjerë nga Lëvizja Vetëvendosje: Albin Kurti, Dardan Molliqaj, Aida Dërguti, Glauk Konjufca, Liburn Aliu, Shpend Ahmeti.

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuçi dhe bashkëshortja e tij, Fatmirja.

Deputetja e grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari - Lila.

Nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arben Gashi dhe Sabri Hamiti.

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi.

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni.

Shënim: Të dhënat janë siguruar nga dekretet presidenciale të Republikës së Shqipërisë, të publikuara në Gazetën Zyrtare.
XS
SM
MD
LG