Ndërlidhjet

Kryeministri i Maqedonisë qëndron sot në Kosovë


Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev.

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë vizitës në Prishtinë, Zaev do të takojë udhëheqësit e institucioneve të Kosovës, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, dhe presidentin Hashim Thaçi.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një kryeministri të Maqedonisë në Kosovë.

Maqedonia e ka njohur Kosovën në vitin 2008, kur kryeministër i këtij vendi ka qenë Nikolla Gruevski.

XS
SM
MD
LG