Ndërlidhjet

Thaçi uron për Festën e Krishtlindjes


Hashim Thaçi

President i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Ipeshkvinë e Kosovës dhe qytetarët e krishterë të vendit për Festën e Krishtlindjes.

Përmes një postimi në rrjetin sociale Facebook, presidenti Thaçi ka uruar që kjo festë e rëndësishme për besimtarët e krishterë dhe mbarë njerëzimin, “të sjellë sa më shumë paqe e dashuri në familjet dhe shoqërinë tonë”.

“Kremtimi i Krishtlindjes gjithmonë bart me vete mesazhin e tolerancës, mbarësisë e humanizmit, vlera këto që garantojnë një të ardhme më të begatshme për brezat e rinj. Urime Ipeshkvisë së Kosovës dhe gjithë besimtarëve të krishterë në Kosovë e kudo që janë”, ka shkruar presidenti Thaçi.

XS
SM
MD
LG