Ndërlidhjet

Moskë: Nëntë vetë ende në spital pas përplasjes së autobusit


Pamje e përplasjes së autobusit të udhëtarëve dje në Moskë

Autoritetet thonë se nëntë vetë mbesin sot ende në spital, një ditë pasi një autobus i udhëtarëve doli nga rruga dhe u përplas në një shteg të këmbësorëve në Moskë.

Katër vetë janë vrarë nga përplasja e djeshme afër stacionit të metros, Slavyansky Boulevard, në Moskë.

Në mesin e të vrarëve ishte edhe një vajzë 12 vjeçare.

Burime spitalore thanë se personat në spital kanë lëndime që përshkruhen si “të rënda”.

Në pamjet e transmetuara në televizion shihet autobusi duke lëvizur teposhtë nëpër shkallë dhe duke i rrezikuar disa këmbësorë.

Shoferi i autobusit është arrestuar.

Autoritetet e Rusisë e kanë përjashtuar mundësinë që ky ishte sulm terrorist.

XS
SM
MD
LG