Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës në varrim – 17 të vrarë


Policët afganë pas një sulmi të mëparshëm vetvrasës në qytetin Jalalabad

Nga një sulm vetëvrasës me bombë sot janë vrarë së paku 17 vetë dhe 13 të tjerë janë plagosur, gjatë një ceremonie të varrimit në qytetin lindor Jalalabad të Afganistanit.

Një zyrtar i provincën Nangarhar, i tha Radios Evropa e Lirë se “eksplodimi ishte shkaktuar nga materiali i fshehur në një motoçikletë” dhe ka shtuar numri i të vrarëve mund të rritet, pasi disa të plagosur janë në gjendje kritike.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

XS
SM
MD
LG