Ndërlidhjet

Tërmet në Mal të Zi - dridhje edhe në Kosovë


Ilustrim

Drejtuesit nga Rrjeti Sizmologjik i Kosovës, kanë konfimuar se nga tërmeti, i cili ka ndodhur në Mali i Zi, dridhjet janë ndier edhe në disa vende të Kosovës.

Shemsi Mustafa i tha Radios Evropa e Lirë, se epiqendra e tërmetit ka qenë në Mal të Zi me shkallën 5.2 të rihterit.

Kurse, Vëzhgimi Gjeologjik i SHBA-ve (USGS), ka bërë të ditur se një tërmet ka ndodhur në Mal të Zi, i cili është ndjerë edhe në Kosovës.

Thellësia e tërmetit thuhet se ishte 10 kilometra, ndërsa 54,kilometra afër kryeqytetit të Podgoricës dhe 105 kilometra larg nga Prishtina.

XS
SM
MD
LG