Ndërlidhjet

Trump mirëpret Macronin në darkën e parë shtetërore të presidencës së tij


Presidenti amerikan, Donald Trump, foto nga arkivi

Presidenti amerikan, Donald Trump do të mirëpresë në muajin prill presidentin francez, Emmanuel Macron në Shtëpinë e Bardhë, ka njoftuar një zyrtar i lartë i administratës.

Në këtë vizitë do të përfshihet darka e parë shtetërore e Trumpit dhe gruas së tij, Melania, transmeton Reuters.

Trump e ka kaluar vitin e parë të presidencës së tij, pa e pritur askë në darkën shtetërore.

Ai dhe Macron kanë pasur marrëdhënie të mira gjatë vitit të kaluar.

XS
SM
MD
LG