Ndërlidhjet

UEFA: Kosova në Grupin 3 të Ligës D të garave të reja


Ilustrim

Kombëtarja e Kosovës në futboll do të jetë në Grupin 3 të Ligës D, të Ligës së Kombeve të Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA).

Në këtë grup gjenden edhe Azerbajxhani, Ishujt Faroe dhe Malta.

Kështu u vendos sot me short në Lozanë të Zvicrës, raportojnë agjencitë e lajmeve.

Në Grupin 1 të Ligës C, kombëtarja e Shqipërisë garon me Skocinë dhe Izraelin.

Ndeshjet e kësaj gare të re futbollistike në Evropë, do të zhvillohen në shtator, tetor dhe nëntor të këtij viti.

XS
SM
MD
LG