Ndërlidhjet

Rruga që rikujton çështjen e emrit të Maqedonisë


Rruga që rikujton çështjen e emrit të Maqedonisë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:26 0:00

Rruga që ndan Shkupin dhe Selanikun nuk është më e gjatë se 240 kilometra. Për shumicën e qytetarëve të Maqedonisë kjo rrugë nënkupton blerjet në këtë qytet bregdetar, apo pushimet në plazhet greke, përderisa për politikanët kjo rrugë asocon në problemin që ka Maqedonia me Greqinë për çështjen e emrit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG